• Sikerek a Pitagorasz matematikaverseny járási fordulóján

• 2023. március 20.-án és 21.-én rendezték meg a Pitagorasz matematikaverseny P3, P4, P5, P6, P7, P8 járási fordulóját. A verseny a gyorsan és logikusan gondolkodó tanulók megmérettetése. A 60 perces versenyben az a tanuló lehet eredményes, aki a feladatsor 15 feladata közül legalább tízet jól kiszámol, azaz a feladatokra legalább 10 pontot szerez. Ebben az esetben minden megspórolt 4 percre újabb pontot kap. Ebből adódik össze a végső pontszám.

Az iskolánkat több diák képviselte a versenyen, és nagyon szép eredmények születtek:

P3 kategória:              1.hely:  Szarvas Lázár József

2.hely:  Válent Gábor

P5 kategória:              1.hely: Főző Botond

P6 kategória:              2.hely: Boholy Hanna

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!

A többiek eredménye a rimaszombati CVČ Relax oldalán található.

• XXXIV. ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY

• A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a háromfordulós (iskolai, területi, országos) Zrínyi Ilona Matematikaversenyt. A verseny célja: Elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Az összeállított feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását kívánják mérni. Lehetőséget  biztosítanak arra, hogy az iskolák 2-12. osztályos tanulói összemérhessék matematikai tudásukat.

A mi iskolánk a hagyományaihoz híven idén is bekapcsolódott a versenybe. A területi forduló 2023. február 17.-én volt megrendezve. A forduló eredményeit Farkas Csizmadia Zsuzsa, a területi verseny főszervezője értékelte.

Iskolánk diákjai a versenyen nagyon sikeresen szerepeltek:

3.osztályosok kategóriájában:           1.hely:  Válent Gábor,

3. hely: Szabó Márton,

4.osztályosok kategóriájában:           3.hely:  Mikos Fruzsina Blanka,

6.hely: Dudás Ákos,

5.osztályosok kategóriájában:           2.hely: Főző Botond,

4.hely: Lendvorsky Krisztina Blanka,

7.hely: Máté Tamás Bence,

6.osztályosok kategóriájában:           2.hely:  Boholy Hanna,

7.osztályosok kategóriájában:           3.hely:  Kovács Máté Szabolcs,

8.osztályosok kategóriájában:           3.hely:  Boros Emese,

Gimnázium 1.évfolyamának kategóriájában:

3.hely: Széplaky Kristóf,

5.hely: Vargha Balázs Krisztián,

6.hely: Valent Ádám,

8.hely: Ibos Zsombor,

Gimnázium 2.évfolyamának kategóriájában:

3.hely: Kovácsik Valéria

Gimnázium 3.évfolyamának kategóriájában:

1.hely: Csúsz Réka

Gimnázium 4.évfolyamának kategóriájában:

1.hely: Makši Samuel Richard.

Iskolánkat az országos fordulón Makši Samuel Richard fogja képviselni.

A felkészítő tanároknak – Tóth Katalinnak, Máté Szilviának és Vincze Norbertnek és a szép eredményeket elért diákoknak szívből gratulálunk!

• Találkozások

•

A Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya titkársága szervezésében került megrendezésre 2023. március 9-én a XXX. Tompa Mihály Országos Verseny járási fordulója a rimaszombati VMK-ban. Povinszky Elvira megnyitójában adott hangot a mindannyiunkban megfogalmazódott gondolatnak, milyen öröm újra találkozni a versenyzőkkel, a zsűri tagjaival, a felkészítő pedagógusokkal, hisz napra pontosan három év telt el az utolsó járási forduló óta.​​​​​

​​​​​​​

Iskolánkat, a Református Oktatási Központot az iskolai forduló legjobbjai képviselték, a megrendezésre került összes kategóriában, a legkisebbektől a legnagyobbakig.

Mindannyiukra büszkék vagyunk, hisz a találkozások szavakkal, művekkel, költőkkel és írókkal, hangsúllyal és hanglejtéssel, szereppel és beleéléssel ekkora kihagyás után talán még komolyabb felkészülést, még fokozottabb összpontosítást követelt meg tőlük.

Akik iskolánkat képviselték, s az elért eredmények:

VERS

Radics András (II.O osztály) – aranysáv

IV. kategória:

Nagy Máté Botond (1.G osztály) – aranysáv

A következő megmérettetésen, az országos elődöntőn Ipolyszécsénkén iskolánkat Pásztor Rebeka, Šesták Anna, Kerényi Abigél, Zsófi Cynthia, Mikos Fruzsina Blanka, Végh Máté Szabolcs, Szabó Réka, Radics András és Nagy Máté Botond képviseli majd.

Minden résztvevőnek gratulálunk, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk!

• Aranyország - Zlatá krajina

• Ma, március 16-án Boholy Hanna prímós diákunk részt vett az Aranyország irodalmi szemlén a Matej Hrebenda Könyvtárban. A rendezvény keretén belül Juhász Katalin írónő értékelte a beérkezett irodalmi műveket. Hanna elárulta, hogy az írónő az ő versét tartotta a legkreatívabbnak. Meglepte a vers nem mindennapi témája, melyet Hanna fel is olvasott a résztvevőknek.

Itt pedig betekintést nyerhetünk alkotásába, amit reméljük folytatni fog a jövőben is.

Szútámadás

Van egy fadob a padláson,

Régen ott van, elég ódon.

Nagyon-nagyon lyukas már,

Megrágta a szúbogár.

Fölmentem én a padlásra,

Mit látok ott, szájam tátva!

Szúbogarak hemzsegnek ott,

Dobomat rágják – ez már sok!

Odamegyek nagy mérgesen,

Fogom seprűm idegesen,

Lecsapok a szúseregre,

Tirhuljatok, ejnye-bejnye!

Ütöm-vágom ahol érem,

A dobomat most megvédem.

Kilapul a szúhadsereg,

Padlásom már tiszta, remek!

Leviszem a fadobomat,

Befoltozom a sok lyukat.

Szúbogárhad, isten veled,

A csatát most én nyertem meg.

• Adó 2%-a

• Szeretnénk a kedves szülők és iskolabarátok figyelmét felhívni arra, hogy lehetőség van a Tompa Mihály Református Gimnázium Szülői Szövetségének támogatására az adó 2 százalékával.

A Szülői Közösség nonprofit szervezetként működik. Két bevételi forrása van: a tagdíjak és az adó 2 százalékából befolyt összeg. A tehetséggondozással és versenyekkel, valamint az egyes iskolai rendezvényekkel, tanfolyamokkal kapcsolatos kiadásokat a tagdíjakból fedezik. Az adó 2 százalékából befolyt összeget az iskola fejlesztésére használják fel. A szervezet még a régi nevén van regisztrálva az adó 2 százalékának fogadására.

A vállalkozók és azok, akiknek egyéb bevételi forrásaik is vannak, az adóbevallással együtt nyilatkozhatnak az adó 2 százalékának felhasználásáról.

Köszönjük