• Boldogságórák az alapiskolában

• A 2021/2022-es tanévben két pedagógus elvégezte a Boldogságóra tanfolyamot, mely után több boldogságórát meg is valósítottak. A 2022/2023-as tanévben már a terv részeként rendszeressé teszik a boldogságórákat több osztályban is. Emellett szeretnénk, ha az alapiskolánk Boldog Iskolává válna.

A Boldogságóra program 10 témakört dolgoz fel, minden hónapban egyet.

• A hála gyakorlása
              • Az optimizmus gyakorlása
              • Társas kapcsolatok ápolása
              • Jó cselekedetek gyakorlása
              • Elköteleződés egy cél mellett
              • Megküzdési stratégiák
              • Apró örömök élvezete
              • A megbocsátás gyakorlása
              • Testmozgás
              • Fenntartható boldogság

A program eszköztára sokrétű, egyéni és csoportos tanulásra is alkalmas, pedagógusaink nem csak magukon a boldogságórákon, hanem órakezdésként vagy óravégi levezetésként is sokszor alkalmazzák, mivel sok pozitív hatása van. Többek között fejleszti a gyermekek problémamegoldó készségét, szélesíti a gyermekek látókörét, pozitívan hat az osztálylégkörre, testi és szellemi erőforrásokat épít, ellensúlyozza a negatív érzelmeket, óvja a gyermekek mentális egészségét, csökkenti az agressziót az osztályközösségben és az egyik legmeggyőzőbb érv, hogy a gyerekek és a pedagógusok is fejlődnek, boldogabbá válnak a segítségével.

Célja olyan optimista, magabiztos és kitartó iskolások nevelése, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

A foglalkozásokról készült képek és a gyerekek hozzáállása a boldogságórákhoz magukért beszélnek.

• É R T E S Í T É S

• A Tompa Mihály Református Gimnázium vezetősége,

értesíti a kedves érdeklődőket, hogy 2022. június 21-én megszervezi

a felvételi vizsgák 2. fordulóját a négyosztályos tagozatra.

Kezdés: 8.00

Helyszín: a TMRG díszterme

Köszönjük az érdeklődést!

• Sikerült!

• Megnyertük a döntőt!

Nagy örömmel tudatjuk, hogy 2022. június 7-én iskolánk csapata megnyerte az „Anyanyelvi játékok, játékos anyanyelv” vetélkedő döntőjét Sátoraljaújhelyen, a Magyar Nyelv Múzeumában. A vetélkedőn Heves megyei, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, kárpátaljai, muravidéki és felvidéki iskolák diákjai mérték össze tudásukat.

A verseny célja a magyar nyelv népszerűsítése és anyanyelvünk ápolása.

Iskolánk a középiskolások kategóriájában jutott be a döntőbe, csapatunk tagjai:

Csúsz Réka, Hajdú Lili, Hencz Bálint Péter és Szaniszló Judit Kincső

A versenyzőknek szívből gratulálunk!

Köszönjük a felkészítő tanárnak Károlyi Katalinnak!

• Siker az alapiskolában

• A bölcs gyarapítja tudását, az értelmes útmutatást nyer. (Péld 1,5)

A Keresztyén Egyház Diakóniai Központja tehetséges tanulónknak Palcso Kingának hordozható számítógépet adományoz a 2021-2022 iskolai évben nyújtott kimagasló teljesítményért. Palcso Kinga, 3. osztályos tanuló, méltón képviselte intézményünket a Poznaj Slovenskú reč - szlovák nyelv ismerete vetélkedő országos fordulóján. Sikereihez szívből gratulálunk!

• "Poznaj slovenskú reč" - országos döntő

• 2022. június 9-én rendezték meg Érsekújvárott a „Poznaj slovenskú reč” elnevezésű verseny országos döntőjét. Iskolánkat a kerületi forduló győzteseként Kuzma Norbert septimós tanuló képviselte. Szlovákia legjobbjai között ezüstsávban végzett, amihez szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk számára.

Köszönet a felkészítésért Pivníková Katarína tanárnőnek!

• Hizsnyan Bálint ismét a dobogón

• „Önmagáért szeretem a matematikát, s szeretem mindmáig, mert nem tűri a képmutatást és a homályt, azt a két dolgot, melyektől a legjobban borzadok.” /Stendhal/

Hizsnyan Bálint iskolánk nyolcosztályos tagozatának tehetséges diákja a következő dobogós eredményeket érte el a 2021/2022 tanévben.

XXIV. HAJNAL IMRE MATEMATIKA TESZTVERSENY, Gyula 2021.november 4.,

III. díj

LXXI. Matematika olimpia A kategóriájában, Besztercebánya, 2022.1.21.,

3. hely

XXX. Református Iskolák Országos Matematika Verseny, Debrecen 2022.3.5.,

2. hely

A kiváló eredményekhez szeretettel gratulálunk,

egyúttal gratulálunk Vincze Norbert tanár úrnak is a versenyekre való felkészítéséért!

Az iskola vezetősége